Pro Děti

Pro Děti

Vaše microbití příběhy

Rádi jsem se stali koproducenti filmu o tom jak proběhla vesmírná mise na kosmodromu řízeném BBC micro:bit. Podívejte se s námi na video vlevo jak to dopadlo.

 

 

Pošlete nám ten Váš microbití příběh nejlépe spolu s fotografiemi na info@microla.cz. Rádi ho uveřejníme.


Jak micro:bit získat ?

Pokud se podaří získat dostatek finančních prostředků, pak bude možné BBC micro:bit získat darem pro 11 až 12ti leté studenty od Nadačního fondu micro:la prostřednictvím žádosti z Tvé ZŠ, víceletého gymnázia, případně odborného kroužku. Žádost si mohou podávat přes tyto stránky v sekci pro školy. Každá registrovaná škola, či kroužek bude mít svého kontaktního učitele, který bude vědět aktuální informace kdo, kdy a za jakých podmínek bude možné micro:bit pro žáky a studenty získat. Ostatní si BBC micro:bit mohou také koupit prostřednictvím našich prodejních partnerů zde.


Mám BBC micro:bit, Co s ním mám dělat ?

BBC micro:bit Ti přináší spoustu příležitostí k tvořivosti.

Je jen na Tobě jak je využiješ. Můžeš jít dvěma cestama:

  1. snadnou a zábavnou cestou, najdeš si návod na aplikaci, která se Ti líbí, a budeš postupovat podle návodu krok za krokem. Případně si pořídíš, nebo dostaneš nějakou stavebnici, kde podle návodu poskládáš dohromady všechny dodané části auta na dálkové ovládání, či robůtka.
  2. cestou vlastního experimentování, zkoušení, neúspěchů a překonávání potíží vlastními silami. Je to cesta o poznání složitější, ale tím že budeš klást otázky sám sobě proč to funguje / nefunguje právě takhle se dostaneš někam dál.

Každá z cest, která Tě posune dál má smysl a je pro Tebe ta správná. Našim cílem je Tě na této cestě podpořit (to ale neznamená že ji můžeme projít za Tebe, je jen na Tobě do čeho se pustíš a kam až dojdeš). K BBC micro:bit jsou aplikace a příslušenství, od kabelů, konektorů po robot jezdící po čáře. V Anglii už se nabídka rozšiřuje, např. zde. Postupem času se nám je podaří zprostředkovat i v Česku.

 

Scroll to Top