Kde Koupit ?

Kde Koupit ?

Partnerem Nadačního fondu micro:la je eshop MegaRobot.cz, kde si můžete objednat micro:bit a příslušenství pro individuální potřebu. Koupí micro:bitu v tomto eshopu přispíváte na micro:bit českým dětem do škol a kroužků.


PŘÍKLADY SAD A PŘÍSLUŠENSTVÍ BBC micro:bit

pozn. dostupnost a nabídka se neustále rozšiřuje a může se lišit

BBC micro:bit

Sada 10ti kusů – BBC micro:bit CLUB

BBC micro:bit mikropočítač s detekcí pohybu, kompasem, bluetooth (balení 10 ks)      Výsledek obrázku pro microbit clubVýsledek obrázku pro microbit club

Balení obsahuje:
10 ks micro:bit, 10 USB kabelů, 10 držáků baterie, 20 x AAA baterií a 10 startovacích příruček

Jednotlivé kusy – BBC micro:bit GO

Balení obsahuje:
1ks micro:bit, 1ks USB kabel, 1ks držák baterie, 2 x AAA baterie a startovací příručka


Výukové sady k BBC micro-bit

Sada experimentů s BBC micro:bit Inventor Kit

Tento kit představuje perfektní způsob pro začátek programování a hardwarovou interakcí s BBC micro:bit. Přiložené experimenty jsou: řekněte ‘Hello’ BBC micro:bit, pomocí LDR a analogových vstupů, stmívání LED pomocí potenciometru, použití tranzistoru pro buzení motoru, použití akcelerometru pro řízení otáček motoru, nastavení tónu piezo bzučákem, větrná energie, tvorba hry pomocí kompasu, obvod pro nabíjení kondenzátoru a pomocí RGB LED.

Balení obsahuje:
1x názorná příručka v AJ (55 stran), která Vás provede krok za krokem 10ti zábavnými experimenty, všechny součástky k 10ti experimentům

Sada pro rozšíření micro:bit na Boson moduly

Tato sada rozšiřuje možnosti kreativity připojením micro:bitu na moduly Boson. Boson starter kit pro micro:bit obsahuje 8 vybraných modulů zahrnujících nejoblíbenější digitální a analogové senzory podporující interakci se zvukem, světlem a pohybem. Moduly komunikují s micro:bitem pomocí 3-pin konektoru a mohou být programovány pomocí Microsoft MakeCode JavaScript online Editoru nebo Python Editoru.

Boson sada pro micro:bit (předobjednání)                 

VLASTNOSTI

  • Vyvinuto přímo pro micro:bit
  • 8 nejoblíbenějších elektronických modulů s průvodcem
  • Použitelné s Lego, šroubky, Velcro, magnety apod.

Balení obsahuje: rozšiřovací deska Boson kit pro micro:bit, 1x červené tlačítko, 1x LED červené světlo, 1x sensor otáčení, 1x senzor zvuku, 1x senzor pohybu, 1x miniaturní fén, 1x mini servo, 1x RGB LED pásek, 1x Micro USB kabel, 3x 3-Pin kabel (dlouhý, střední a krátký), 1x příručka


Robotická vozítka pro BBC micro:bit

:MOVE mini buggy

Stavebnice :MOVE mini buggy pro BBC micro:bit představuje zábavné uvedení do světa robotiky. :MOVE mini je robotek se dvěma koly schopný fungovat samostatně, pomocí dálkového ovladače, přes Bluetooth rozhraní, nebo druhým micro:bitem.

:MOVE mini buggy sada (neobsahuje micro:bit)

Robotek je rovněž vybaven 5 x RGB individuálně spínanými LED diodami, které mohou být použité jako inikátory, směrovky, zadní světla apod. Také je možné robůtka dovybavit perem, nebo dalšími nástroji a rozšířit tak množství úkolů, které zvládne splnit. Robůtek se dodává jako mechanická stavebnice, BBC micro:bit není součástí balení.

Sledovač čáry – Line Following Buggy pro micro:bit

Robotické buggy vozidlo – sledovač čáry na platformě BBC micro:bit je vybaven dvěma LDR rezistory (light dependant resistors) pro snímání a následování černé čáry. Pro lepší detekci je buggy na spodku podvozku vybaveno dvěma LED světelnými diodami.

Program pro řízení buggy je k dispozici. Buggy může být jednoduše upraveno a rozšířeno k plnění dalších úkolů, jako příklad je přiložen program “skoč a otoč se” využívajíci BBC micro:bit akcelerometru.

Line Following Buggy pro micro:bit - sledovač čáry

Roboticků buggy vozítko – sledovač čáry se dodává jako mechanická stavebnice. BBC micro:bit není součástí dodávky.


Příslušenství a Periferie k BBC micro:bit

Řídící deska pro ovládání motorků BBC micro:bit Developer Driver Board

Tato deska slouží jako interface k připojení 2 motorků k BBC micro:bit a hodí se ke konstrukci jednoduchých robotických vozítek s ovládáním vpřed, vzad a stop. Deska má dva analogové vstupy a dva vstupy pro ovládání tlačítky microbitu A a B. Součástí je výstup napájení pro BBC microbit. Vozítka lze potom řídit pomocí bezdrátové komunikace prostřednictvím mobilního telefonu nebo druhého BBC microbitu (ovládání např. nakloněním řídícího BBC microbit do požadovaného směru)

příklady využití:

Balení obsahuje:
1ks deska pro řízení motorků

Připojovací EDGE konektor s prototypovou deskou

Pomocí tohoto konektoru získáte přístup k využití všech 21 pinů které BBC micro:bit nabízí pro vytváření různorodých aplikací a napojení na další periferie. Konektor umožňuje připojení jednotlivých pinů přes kabely na nepájivou montáž, případně i vytváření pájivých spojů.

Balení obsahuje:
1ks konektor s prototypovou deskou

Audio Kabel pro BBC micro:bit

Audio Cable pro BBC micro:bit

audio kabel pro připojení BBC micro:bit ke sluchátkům. Na jedné straně je sluchátkový audio TRS stereo jack 3.5mm, na druhé straně jsou krokodýlové svorky pro připojení k BBC micro:bit. Délka kabelu je 400mm.

Scroll to Top