Bezpečnostní Pokyny

Bezpečnost především !

Prosím, přečtěte si naše bezpečnostní pokyny a Vaše zážitky budou bezpečné a příjemné.

Používání BBC micro:bit je jednoduché a zábavné. Ale tak jako s ostatními elektronickými zařízeními, je nutná trocha péče a opatrnosti abyste Vy a Váš micro:bit zůstali v dobré kondici.

Přečtěte si pozorně tyto pokyny!

pro začátek… BBC micro:bit je navržen tak, aby jeho používání bylo bezpečné. Nicméně, na rozdíl od elektroniky, kterou si můžete koupit v obchodě, micro:bit nemá žádné ochranné pouzdro – všechny části elektroniky jsou přístupné. Navrhli jsme takto micro: bit, abyste viděli, jak vypadá jeho elektronika. Je to velmi názorné, ale je třeba s ním zacházet opatrně.

Pozn. ochranné pouzdro si můžete koupit jako příslušenství nebo vytisknout na 3D tiskárně – jak na to zde.

S elektronikou, která je takto otevřeně přístupná je důležité zabránit generování statické elektřiny. Statickou elektřinu, kterou jste nabiti vybijete nejlépe dotekem s kovovým předmětem, kterým se uzemníte. Židle nebo stůl nohy by mohli být dobrou volbou. Není třeba tím trávit dlouhý čas – pouze rychlý dotyk je vše, co potřebujete.

Jakmile jste ‘si jistí’ že nemáte elektrostatický náboj, můžete začít pracovat na Vašem micro:bitu a připojit ho! Prohlédněte si desku, jestli není poškozená, a sledujte ji při prvním zapnutí.

Mikro:bit je navržen tak, aby se při provozu nezahříval, pokud se začne zahřívat a je na dotek horký, přestaňte jej prosím používat a nahlaste tuto chybu na microbitreturns@bbc.co.uk. Pokud byl Váš micro:bit zakoupen, kontaktujte prosím dodavatele pro informaci jak micro:bit vrátit.

Myslíme si, že je opravdu lepší, když všechny BBC micro:bity budou prvně připojeny a používány v učebně pod dozorem učitele; nebo před rodiči, pokud jste doma.

V případě, že se vám s něčím nebude dařit, je na našich stránkách řada skvělých rad, jak s micro:bitem začít!

Naše čtyři nejlepší rady

Zde jsou čtyři klíčové bezpečnostní rady, na které bychom Vás chtěli upozornit:

  1. Pokud BBC micro:bit nepoužíváte, uchovávejte ho vždy v antistatickém sáčku. Správná praxe pro studenty je, se před manipulací s microbitem uzemnit.
  2. Pokud je BBC micro:bit pod napětím, držte ho pouze za okraje a nedotýkejte se jeho součástek.
  3. K připojení zdroje používejte originální sadu baterií a USB kabel dodané společně s Vaším micro:bitem. K napájení micro:bitu nepoužívejte přenosné nabíječky baterií nebo USB nabíjecí porty (často označeny bleskem). Jejich použití může poškodit Váš micro:bit nebo způsobit, že nebude správně fungovat.
  4. Prosím, nedovolte žákům, aby si poškozené BBC micro:bity nechávali. Pokud najdete nějaké vady nebo poškození micro:bitu, ihned kontaktujte microbitreturns@bbc.co.uk a nahraďte toto zařízení jiným dodaným micro:bitem.

BBC micro:bit přestal fungovat?

Pokud se k Vám micro:bit dostal poškozen nebo nefunguje správně, není nutné se znepokojovat, jsme připraveni pomoct.

Pokyny k nahlášení chyb a reklamace mikro:bit jsou také k dispozici na této stránce nápovědy BBC.

Scroll to Top