Aplikace

Příklady Aplikací pro BBC micro:bit

Na této stránce je k dispozici databáze aplikací BBC micro:bit s českým popisem. Další spoustu aplikací od autorů z celého světa najdete na stránkách www.microbit.org.

Aplikace jsou rozděleny do šesti úrovní, od začátečníků po profesionální všestranné uživatele, kteří kromě vlastního programování zvládnou řadu dalších disciplín při výrobě pouzder, konstrukcí apod. Začněte s tím jednodušším a postupně se snažte přijít i s vlastními nápady. Budeme rádi když se s námi podělíte. Zajímavé projekty projdeme, ověříme jejich funkčnost, zda jsou srozumitelně napsány a rádi je pak přidáme do této databáze aplikací ke sdílení s ostatními.

kategorie A – začátečníci
kategorie B – mírně pokročilí
kategorie C – středně pokročilí
kategorie D – zkušení uživatelé

Na co se můžete těšit ?

Naši spolupracovníci pilně pracují na různých podvozcích, které půjde řídit pomocí micro:bit. Bude to víc aplikací pro různé obtížnosti – od jednoduché jízdy vpřed/vzad podle stisku tlačítka, přes dálkové ovládání např. z telefonu až po robotické řešení, kdy se na základě senzorů bude dát vyhýbat překážkám, či jezdit po čáře. Kdo bude chtít, může si na to z papíru vyrobit nějakou zajímavou karoserii. Dále pak budou přidány návody, jak přidat na podvozek funkční osvětlení, zvuk, atp. Prostě, je na co se těšit a bude tu velký prostor pro kreativitu 🙂

Jste-li učitel nebo vedoucí kroužku, můžete mrknout na sdílené materiály B.Havířové pro výuku pomocí BBC micro:bit zde.

Scroll to Top