První micro:bity předány dětem v Lovčicích na Hodonínsku

Akutalizováno: 2.5.2017

Prvních deset micro:bitů v pátek 28.4.2017 zamířilo k dětem v Lovčicích na Hodonínsku.

Lovčice na Hodonínsku je malá obec o 800 obyvatelích, učitel základní školy pan Michal Dušík byl jedním z prvních, kteří na webových stránkách nadačního fondu micro:la požádali o deset kusů mikropočítačů micro:bit s cílem podpořit technické vzdělávání žáků páté třídy ZŠ, klubu programování a angličtiny. Nadační fond micro:la získal prostředky na podporu micro:bit od prvních firem na Lanškrounsku, které si přály věnovat svůj dar pro celou republiku a bylo možné tento požadavek vyplnit.

V pátek 28.4.2017 předal Tomáš Zedníček, předseda správní rady nadačního fondu micro:la prvních deset micro:bitů panu Michalu Dušíkovi ze ZŠ v Lovčicích.

“Před dvěma lety jsem absolvoval pracovní stáž na prvním stupni ZŠ ve Finsku. Byl jsem nadšen tím, jak jejich kurikulum integruje výuku technických dovedností a programování. Od té doby se snažím zavádět bloky programování i na naší škole. Zpočátku jsme se omezili na využití webových aplikací, jako je např. code.org. Následně jsme se zapojili do mezinárodních projektů na platformě eTwinning. V současnosti dokončujeme projekt Kood Código Kód, v jehož rámci si děti navzájem vyměňovali programovací hádanky a úkoly. Dále rozjíždíme nový projekt Meow, v jehož rámci budou žáci z pěti evropských zemí vytvářet aplikace v programu Scratch a budou je vzájemně hodnotit. Od školního roku 2017/2018 povedu kroužek nazvaný Klub programování a angličtiny. Plánuji využít micro:bity jak v rámci tohoto kroužku, tak i v rámci programovacích bloků v pátém ročníku. Přidanou hodnotu micro:bitu spatřuji v možnosti reálné fyzické interakce s věcmi (klavír z banánu, přidání motorků apod.), v jednoduchosti ovládání (programování pomocí bloků) a v cenové dostupnosti technologie.” odkryl p.Dušík své záměry s micro:bitem

“Jsem rád, že první obdarovanou školou kde micro:bit pomůže budovat technické dovednosti dětí je malá obec” poznamenal T.Zedníček, “Našim přáním je aby platforma micro:bit byla přístupná opravdu všem dětem”.

“Jsme připraveni bastlit!” dodal na rozloučenou M.Dušík

stránky školy v Lovčicích a odkaz na tento článek lze nalézt zde.

1 thought on “První micro:bity předány dětem v Lovčicích na Hodonínsku”

  1. Pingback: BBC Micro:bit v Lovčicích – ZŠ a MŠ, Lovčice

Comments are closed.

Scroll to Top