Micro:bit na Gymnáziu Lanškroun

zdroj:  aktuality města Lanškroun

Ve čtvrtek 11. května poctil naše gymnázium návštěvou Ing. Tomáš Zedníček Ph.D. z nadačního fondu Micro:la. Nejednalo se o obyčejnou návštěvu, ale o předání prvních zařízení s názvem Micro:bit pro žáky našeho gymnázia.

logo - gymnáziumNa první pohled uvidíte malou čtvercovou destičku, ve které se ale pro někoho skrývá mnoho zábavy. Tuto destičku můžete totiž programovat, ovládat integrované ledky tlačítky nebo i jen pouhým zatřesením nebo nakloněním. Krabička s patnácti kousky těchto malých zázraků čekala na první žáky.

A nemusela čekat dlouho, již v pátek si žáci sekundy v hodině IVT s micro:bity pohráli. Využili jsme programovacího prostředí, které bylo podobné aplikaci Scratch, se kterou jsme se již dříve seznámili. Nejspíše proto s tvorbou jednoduchých prográmků neměl nikdo problémy. Netrvalo dlouho a na žáky blikaly z připojených zařízení ledky, destičky žáky zdravily vlastním jménem pomocí jedoucího textu a tlačítka jsme využili k rozsvěcení ledek do tvaru vlastních smajlíků.

Někteří z žáků si vytvářeli programy podle vlastních nápadů, a tak zazněla i věta: Pane učiteli, mně už došla tlačítka.

Pro ty, kteří budou mít zájem a ukáží, že se jim práce s micro:bitem daří, je možnost toto zařízení zdarma získat díky podpoře nadace Micro:la.

Na konci hodiny měli žáci zařízení vrátit, bylo ale vidět, že někteří by si jej rádi nechali již nyní.

Text: Tomáš Krisl

Foto: archiv školy

micro:la1

 

 

Scroll to Top