PF 2018

Nadační fond micro:la děkuje všem sponzorům, partnerům a fanouškům, kteří nás v roce 2017 podpořili a přeje všem úspěšný vstup do nového roku 2018 !

V březnu roku 2017 byl Nadační fond micro:la založen s cílem podpořit (nejen) technické vzdělávání dětí a studentů pomocí mikropočítače BBC micro:bit. Nadační fond zprostředkoval darování 520 micro:bitů dětem v celé ČR, připravil metodiku práce, zajímavé aplikace a podpořil soutěže v programování.  Partnery micro:la je deset organizací a firem včetně zapojení vysokých škol do této platformy. Nadační fond se rovněž zapojil také do Digikoalice sdružení firem, organizací a státních institucí s cílem podpořit digitální gramotnost občanů ČR.  V průběhu roku se podařilo připravit pilotní projekt výuky micro:bitu v Lanškrouně, kterého se za podpory místních firem a města zúčastnily všechny základní školy ve městě.

V roce 2018 se budeme snažit o další zkvalitnění podpory platformy micro:bit prostřednictvím našich webových stránek, podporovat další projekty na základě sdílení našich dosavadních zkušeností a zprostředkovat předání BBC micro:bit mezi sponsory a zájemci.

Největší naší odměnou je zpětná vazba přímo od dětí, které jsou nadšené z práce s BBC micro:bitem, takže naše největší přání do roku 2018 je ať je jich čím dál více.

Děkujeme

Váš tým Nadačního fondu micro:la

Tomáš Zedníček
předseda správní rady

Scroll to Top