11-12ti leté děti na Lanškrounsku dostanou zdarma kapesní počítač BBC micro:bit

S unikátní myšlenkou rozdat dětem 7. tříd mikropočítače BBC micro:bit a podnítit tak jejich technickou tvořivost přišla loni nadace micro:bit Foundation ve Velké Británii. Stejnou šanci jako žáci v Anglii, dostanou i ti na Lanškrounsku!

V rámci pilotního projektu Nadačního fondu micro:la dostane pravděpodobně stejná věková skupina tento kapesní počítač a bude na každém dítěti, jak s ním naloží.

Zakladatel nadačního fondu Dipl. Ing. Tomáš Zedníček Ph.D. představil projekt veřejnosti během okresního kola soutěže Asociace pro mládež, vědu a techniku, které se konalo 10. února v prostorách SOŠ a SOU v Lanškrouně. První mikropočítače věnované pro tuto příležitost přímo britskou nadací microbit Foundation předal vybraným týmům jako cenu Nadačního fondu micro:la.

Nadační fond má za cíl zprostředkovat darování BBC micro:bit školám i v dalších regionech v ČR mimo Lanškroun. Aktuální dění, stav projektu, Jak přispět a Jak požádat je možné se dozvědět na postupně budovaných stránkách fondu: www.microla.cz

Text a foto: Marie Hrynečková

více v celém článku zde

Scroll to Top