Mladí vědci a technici změří své síly na 11. ročníku Festivalu vědy a techniky Pardubického kraje v Lanškrouně

Asociace pro mládež, vědu a techniku, AMAVET, z. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice a dalšími partnery připravují již 11. ročník okresního kola Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Těšíme se na soutěžící s micro:bity 🙂

Okresní kolo soutěže pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy proběhne ve sportovní hale Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Lanškrouně. Soutěž se koná v pátek 9. února 2018 od 9 hodin. Ve 13 hodin budou vyhlášeny výsledky a předány ceny.

„Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji je vyhlášen ve dvou soutěžních kategoriích. První kategorie nese název JUNIOR, sem jsou zařazeni žáci 6. až 9. tříd základních škol nebo prvního stupně víceletých gymnázií. Druhou kategorií je Středoškolák. Zde je již z názvu patrné, že jsou do ní zařazeni studenti středních škol,“ uvedl spoluorganizátor soutěže Pavel Resler.

Každý rok se soutěže zúčastňují žáci se svými vědeckými a technickými projekty z 20 škol, z čehož je 11 základních a 9 středních škol. Autoři nejlepších projektů postoupí do krajského kola soutěže, které se uskuteční ve dnech 8. a 9. března 2018 v Pardubicích.

V loňském roce se na AMAVETu poprvé představil BBC micro:bit a vítězové jednotlivých kategorií si je odnesli domů. Jsme zvědaví zda a jak studenti využili potenciál micro:bitu pro své nápady a projekty.

V kategorii JUNIOR se nejlepší řešitelé i se svými vedoucími prací zúčastní krátkodobé odborné zahraniční stáže ve Francii. V kategorii Středoškolák se autor nejlepšího projektu zúčastní v roce 2018 zahraniční soutěže, odměnou je postup do národního finále soutěže EXPO SCIENCE AMAVET v dubnu 2018 a možnost postupu do soutěže INTEL ISEF 2019 v USA, uvádí na svých stránkách organizátor festivalu.

„Základní škola Dobrovského se podílí na přípravě okresního kola. Přípravný tým má za úkol připravit prostory pro konání soutěže, zajistit odbornou porotu z řad učitelů a odborníků regionálních firem. Místní firmy se také podílí na cenách, které jsou udělovány v různých kategoriích,“ uvedl Pavel Resler. „Cílem festivalu je podněcovat co nejvíce talentovaných žáků základních a středních škol k odhalování a rozvíjení tvůrčích schopností prostřednictvím řešení konkrétních vědeckých a technických projektů,“ doplnil starosta Radim Vetchý.

zdroj: Lanškroun.eu tisk zpráva

Scroll to Top