BBC micro:bit na Festivalu Vědy a Techniky AMAVET v Lanškrouně

Dne 9.2.2018 se již po jedenácté konal Festival vědy a techniky AMAVET. Žáci a studenti z okresu Ústí nad Orlicí a Svitavy v Lanškrouně představili své projekty odborné porotě a ti nejlepší postoupili do krajského kola v Pardubicích, které se uskuteční 8. března.

Do 11. ročníku Amavetu se letos přihlásilo cca 80 projektů ze všech představitelných vědeckých oborů. Široké zastoupení měly na soutěži projekty z oblasti robotiky. Žáci lanškrounského gymnázia představili své projekty Smart room nebo Microbit raketový systém. Jan Chromec ze základní školy A. Jiráska oslovil odbornou porotu dálkovým ovládáním vozítka pomocí microbitů.

Soutěž je vyhlášena ve dvou kategoriích. Hlavní cenou krajského kola pro kategorii JUNIOR (žáci 6. až 9. tříd základních škol nebo prvního stupně víceletých gymnázií) je týdenní odborná stáž ve Francii. Odměnou pro kategorii Středoškolák je postup do národního finále soutěže EXPO SCIENCE AMAVET v dubnu 2018 a možnost postupu do soutěže INTEL ISEF 2019 v USA.

První narozeniny také oslavilo Společenství firem Lanškrounska, které aktivně podporuje jednotlivé projekty z oblasti školství. Jedním ze stěžejních projektů, který Společenství firem podporuje, je i projekt micro:bit.

O postupu do krajského kola rozhodovala odborná porota, jejíž členy byli také zástupci lanškrounských firem, starosta Radim Vetchý nebo radní Pardubického kraje Bohumil Bernášek.

podrobnosti lze přečíst v článcích města Lanškrouna, a Listech Lanškrounska zde.

foto: zdroj město Lanškroun a Listy Lanškrounska

Scroll to Top