Studentky lanškrounského gymnázia předvedstavily rehabilitační pomůcku dětem ze speciální školy

zdroj: Nadační fond micro:la

Studentky víceletého gymnázia v Lanškrouně Lucie Flídrová, Zdeňka Hejkrlíková a Nela Hrabáčková pod vedením učitele Tomáše Krisla představili první prototyp světelné vodováhy handikepovaným dětem ze Základní školy Lanškroun, nám. A. Jiráska 140, detašované pracoviště Olbrachtova 206. Světelná vodováha pomáhá zábavnou formou hry právě handikepovaným dětem s nácvikem motoriky a barvocitu.

Uplynul přesně měsíc od doby, kdy projekt “Magic Spirit Level” studentek Lucie Flídrové, Zdeňky Hejkrlíkové a Nely Hrabáčkové získal nejvyšší ocenění v soutěži Microtela v kategorii microbit II (více zde) a došlo na jeho praktické využití jako “rehabilitace hrou” pro děti z této Základní Školy v Lanškrouně.

Světelná vodováha “Magic Spirit Level”, je postavena na BBC microbit a funguje tak, že na dlouhém pásku LED diod se zobrazí svítící, pohybující se bod (kulička), kterou je potřeba dopravit do “domečku” čtyř svítících diod a tam jej určitou dobu udržet. Po splnění úkolu přeběhne celým páskem zelený bod, v případě neúspěchu červený. Barvy se každé kolo mění. V náročnější variantě jsou pak domečky tři v různých barvách a je potřeba dopravit svítící bod do domečku stejné barvy.

V Základní Škole studentky prošly se svým projektem všechny třídy s různou úrovní handikepu dětí, sbíraly zpětnou vazbu a podněty ke zlepšení.

Byli jsme překvapeni, jak to naše děti zaujalo, a jakou z této pomůcky měli radost“, řekla po návštěvě p.Hana Šilarová, vedoucí detašovaného pracoviště Olbrachtova Základní Školy nám. A. Jiráska v Lanškrouně.

Je stále co zlepšovat, a tak studentky na svém projektu budou dále pracovat v průběhu příštího školního roku, kdy je čeká ještě další úkol a to připravit jednoduchý návod na obsluhu pomocí obrázku a piktogramů, tak, aby mu porozuměly i děti, kterým je tato rehabilitační pomůcka-hračka určena.

Máme slíbeno, že až studentky svůj projekt dokončí podělí se s ním i na našich stránkách.

Děkujeme

Nadační fond micro:la

Scroll to Top