Mobil a micro:bit místo dálkového ovládání vozítek

V sobotu 13.5. dokázal micro:bit veřejnosti jak snadno ve spojení s mobilem dokáže ovládat robotická vozítka. Na schůzku s Nadačním fondem micro:la přivezl pan Jaromír Kříž první prototyp vozítka z budoucí stavebnice Merkur micro:bit.

Firma Merkur Toys, výrobce známých stavebnic Merkur, představila v sobotu na Dnech otevřených dveří Rieter v Ústí nad Orlicí veřejnosti poprvé prototyp nové stavebnice vozítka Merkur postaveného na platformě micro:bit. Vozítko řídí micro:bit jednoduše vložený do připraveného konektoru, který přes Bluetooth přijímá pokyny z chytrého telefonu s Androidem.

 

Na následné schůzce v Lanškrouně se sešel pan Kříž s Nadačním fondem micro:la k diskusi o dalším postupu. Spojení mechanické stavebnice s jednoduchým programováním micro:bitu přínáší další rozměr v přístupu ke vzdělávání a zejména možnost ještě větší zábavy pro děti.

 

Obr.vlevo: V diskusi nad novým vozítkem – jednatel a majitel firmy Merkur Toys pan J.Kříž v diskusi s T.Zedníčkem, předsedou správní rady Nadačního fondu micro:la

 

Merkur Toys je partnerem Nadačního fondu micro:la v podpoře technického vzdělávání prostřednictvím BBC micro:bit.

 

Scroll to Top