partnerství s Merkurem rozšíří možnosti aplikací micro:bit

dalším partnerem pro rozšíření možnosti aplikací micro:bit se stává tradiční česká značka mechanických stavebnic Merkur. 

V návaznosti na prvotní kontakt s firmou Merkur se dne 24.3.2017 uskutečnila další schůzka mezi Nadačním fondem micro:la a firmou Merkur s cílem projednat možnosti vzájemné spolupráce. Za správní radu micro:la se jednání účastnili členové správní rady p.P.Resler, S.Zedníček a T.Zedníček, za Merkur majitel a jednatel firmy p.J.Kříž, R.Kříž a další vývojoví inženýři.

Schůzka se tentokrát konala v budově muzea Merkur v Polici nad Metují. Správní rada fondu micro:la a vedení firmy Merkur se dohodly na vzájemné spolupráci a partnerství zejména v těchto oblastech:

  • podpora vývoje aplikací využívající micro:bit – a to jak v kategorii jednoduchých aplikací tak pro náročnější a zkušenější studenty
  • spolupráce se školami na všech úrovních – ZŠ, SŠ i s vysokými školami
  • podpory distribuce micro:bit mikropočítačů, příslušenství a periferií v ČR
  • spolupráce se státními institucemi v oblasti podpory technického vzdělávání

“Spolupráce s tradičním českým výrobcem Merkur v České republice je důležitým krokem, který významně rozšiřuje možnosti a aplikace pro micro:bit. Spojení mechanické konstrukce se snadným programováním micro:bitu přínáší další rozměr pro individuání osobní rozvoj dětí. Partnerství s Merkurem na naplnění těchto možností nás velmi těší a budeme se těšit na přínos pro řadu dětí nejen v ČR”. řekl po setkání T.Zedníček, předseda správní rady Nadačního fondu micro:la

Scroll to Top