Firmy a Dárci

Pro Firmy, Organizace a Dárce

Chcete Aktivně Podpořit Technické Vzdělávání ve Vašem Regionu?

V České republice vznikla řada firem s unikátními technologiemi v různých oblastech průmyslu elektroniky, strojírenství, vstřikování plastů, atd. Omezení dalšího růstu České republiky je v současné době spjato zejména s kritickým nedostatkem techniků a lidí schopných přinášet nové inovace.  Největší šance na budoucí rozvoj je vytvořit podmínky a zaujmout technickým sektorem mladou generaci, která dostane příležitost a motivaci k přemýšlení a tvořivosti. Obdobnou otázku řeší také v jiných zemích Evropy.BBC micro:bit si klade za cíl tuto cestu podpořit. Nadace micro:bit Foundation ve Velké Británii rozdala na podzim 2016 přes 1 million micro:bit počítačů všem žákům 7 tříd ve své zemi s ambicí podnítit zájem dětí o nové technologie a programování a připravit je pro nový digitální věk. Od té doby se projekt rozvíjí v dalších zemích jako Chorvatsko, Estonsko, Norsko, Dánsko, kde se s micro:bitem setkává většina žáků základních škol v systematické výuce. Přínosy výuky pomocí micro:bit ve Velké Británii, které zveřejnila nadace micro:bit  jsou k dispozici na stránce pro školy. 

Co a jak lze darovat

Předmětem daru je sada BBC micro:bit club

Balení obsahuje:
10 ks micro:bit, 10 USB kabelů, 10 držáků baterie, 20 x AAA baterií a 10 startovacích příruček

Tuto sadu lze darovat takto:

A) podepíšete darovací smlouvu s Nadačním fondem micro:la a předání sady necháte na nadačním fondu

B) podepíšete darovací smlouvu s Nadačním fondem micro:la, který Vám dodá micro:bity. Microbity pak předáte sadu osobně, tj. sadu Vám pošleme a můžete si přidat vlastní logo a předat příjemci – škole nebo kroužku osobně, budeme pak od Vás pouze potřebovat předávací protokol zde.

Jak Se Zapojit ?

Firmy, města, kraje, sdružení rodičů, další organizace i dárci mohou věnovat finanční prostředky Nadačnímu fondu micro:la na poskytnutí micro:bit počítačů dětem. Firma, organizace nebo dárce se může rozhodnout, zda podpoří děti plošně v celé ČR, ve svém kraji, okrese či konkrétním městě. Přání dárce bude vždy nadačním fondem respektováno. Je možné se také domluvit s konkrétní školou a prostřednictvím Nadačního fondu micro:la realizovat předání BBC micro:bit konkrétnímu příjemci. Tímto systémem je možné dodat projektu místní rozměr a podpořit specificky svůj region tak, aby děti znaly dárce a mohly být například pyšné na rodiče pracující ve firmě, která se na tomto daru podílela.

Firmy, organizace a dárci budou zveřejněny na stránkách nadačního fondu včetně informací o regionech, které podpořily.

Chcete, aby si Vaši firmu děti zapamatovaly ? Zkuste si s nimi hrát, zadejte svému IT nebo externě, úkol vymyslet příklad aplikace micro:bit který představí vtipně Vaší firmu, produkt nebo službu např.: splachovač toalet řízený micro:bitem, autíčko řízené micro:bitem, kterému po nárazu vystřelí miniaturní airbag. Fantazii se meze nekladou. Můžete pak ve spolupráci se školou z vlastní iniciativy, nebo s námi uspořádat soutěžní přehlídku „děti“ proti „firmám“ … a věřte, že tuto formu prezentace si budou děti pamatovat více než formální prezentaci Vaší firmy.

Kolik co stojí a jaká část finančního daru připadne přímo na BBC micro:bit pro děti  ?

Cena jednoho mikropočítače BBC micro:bid včetně dalších nákladů je v současnosti 555Kč včetně DPH. Nadační fond micro:la garantuje, že minimálně 80% prostředků získaných od dárců a firem bude použito na přímé náklady spojené se získáním a distribucí BBC micro:bit. Zbylých 20% věnovaných prostředků bude použito na podporu nových aplikací, příslušenství, stavebnic atd a na náklady nutné k fungování fondu. Hospodaření fondu je kvartálně prověřováno nezávislým revizorem a jednou ročně auditováno.

Dar je možné také odečíst z daní. V tom případě je nutné podepsat darovací smlouvu jejíž návrh naleznete zde: darovací_smlouva. V registračním formuláři pak zaškrněte požadavek na darovací smlouvu, návrh Vám pošleme na Váš email.

Pokud jste se rozhodli přispět kontaktujte nás prosím.

 
Contact Form
Scroll to Top