Pro Firmy, Organizace a Dárce

Chcete Aktivně Podpořit Technické Vzdělávání ve Vašem Regionu?

 

V České republice vznikla řada firem s unikátními technologiemi v různých oblastech průmyslu elektroniky, strojírenství, vstřikování plastů, atd. Omezení dalšího růstu České republiky je v současné době spjato zejména s kritickým nedostatkem techniků a lidí schopných přinášet nové inovace.  Největší šance na budoucí rozvoj je vytvořit podmínky a zaujmout technickým sektorem mladou generaci, která dostane příležitost a motivaci k přemýšlení a tvořivosti. Obdobnou otázku řeší také v jiných zemích Evropy.BBC micro:bit si klade za cíl tuto cestu podpořit. Nadace micro:bit Foundation ve Velké Británii rozdala na podzim 2016 přes 1 million micro:bit počítačů všem žákům 7 tříd ve své zemi s ambicí podnítit zájem dětí o nové technologie a programování a připravit je pro nový digitální věk. Buďme jednou z prvních zemí, která se k tomuto projektu připojí. Přínosy výuky pomocí micro:bit ve Velké Británii, které zveřejnila nadace micro:bit v červenci 2017 jsou k dispozici na stránce pro školy. 

Co a jak lze darovat

  1. Předmětem daru je sada BBC micro:bit club

Balení obsahuje:
10 ks micro:bit, 10 USB kabelů, 10 držáků baterie, 20 x AAA baterií a 10 startovacích příruček

     Tuto sadu lze darovat takto:

A) předání sadu necháte na nadačním fondu

B) předáte sadu osobně, tj. sadu Vám pošleme a můžete si přidat vlastní logo a předat příjemci - škole nebo kroužku osobně, budeme pak od Vás pouze potřebovat potvrzení o predani zde.

2. Předmětem daru je stavebnice na platformě micro:bit (připravuje se)

Jak Se Zapojit ?

Firmy, města, kraje, sdružení rodičů, další organizace i dárci mohou věnovat finanční prostředky Nadačnímu fondu micro:la na poskytnutí micro:bit počítačů pro 7 ročníky ZŠ zdarma. Firma, organizace nebo dárce se může rozhodnout, zda podpoří děti plošně v celé ČR, ve svém kraji, okrese či konkrétním městě. Přání dárce bude vždy nadačním fondem respektováno. Je možné se také domluvit s konkrétní školou a prostřednictvím Nadačního fondu micro:la realizovat předání BBC micro:bit konkrétnímu příjemci. Tímto systémem je možné dodat projektu místní rozměr a podpořit specificky svůj region tak, aby děti znaly dárce a mohly být například pyšné na rodiče pracující ve firmě, která se na tomto daru podílela.

Firmy, organizace a dárci budou zveřejněny na stránkách nadačního fondu včetně informací o regionech, které podpořily.

Chcete, aby si Vaši firmu děti zapamatovaly ? Zkuste si s nimi hrát, zadejte svému IT nebo externě, úkol vymyslet příklad aplikace micro:bit který představí vtipně Vaší firmu, produkt nebo službu např.: splachovač toalet řízený micro:bitem, autíčko řízené micro:bitem, kterému po nárazu vystřelí miniaturní airbag. Fantazii se meze nekladou. Můžete pak ve spolupráci se školou z vlastní iniciativy, nebo s námi uspořádat soutěžní přehlídku „děti“ proti „firmám“ … a věřte, že tuto formu prezentace si budou děti pamatovat více než formální prezentaci Vaší firmy.

Kolik co stojí a jaká část finančního daru připadne přímo na BBC micro:bit pro děti  ?

Cena jednoho mikropočítače BBC micro:bid včetně dalších nákladů je v současnosti 555Kč včetně DPH. Nadační fond micro:la garantuje, že minimálně 80% prostředků získaných od dárců a firem bude použito na přímé náklady spojené se získáním a distribucí BBC micro:bit. Zbylých 20% věnovaných prostředků bude použito na podporu nových aplikací, příslušenství, stavebnic atd a na náklady nutné k fungování fondu. Hospodaření fondu je kvartálně prověřováno nezávislým revizorem a jednou ročně auditováno.

Dar je možné také odečíst z daní. V tom případě je nutné podepsat darovací smlouvu jejíž návrh naleznete zde: darovací_smlouva. V registračním formuláři pak zaškrněte požadavek na darovací smlouvu, návrh Vám pošleme na Váš email.

Nemůžeme ani nechceme přijímat dary od anonymních dárců. Pokud jste se rozhodli přispět vyplňte prosím vstupní formulář pro dárce kliknutím na odkaz níže:

Seznam Dárců

DárceSídlo / AdresaWebové stránkyRegion DaruPříjemceČástkaDatum
SANELA spol. s r.o.Lanškrounhttp://sanela.czLanškroun a Celá ČRbez omezenínezveřejněna5.4.2017
Alberon Letohrad s.r.o.Letohradhttp://www.alberon.cz/ Celá ČRbez omezenínezveřejněna20.4.2017
DLNK s.r.o.Nové Město nad Metujíhttp://dlnk.cz/Celá ČRbez omezenínezveřejněna25.4.2017
KOMFI spol.s.r.o.Lanškrounhttp://www.komfi.cz/Lanškroun a Celá ČRbez omezenínezveřejněna22.5.2017
Kiwi.comBrnohttp://kiwi.com/jobsCelá ČRbez omezenínezveřejněna7.6.2017
Hydac spol. s.r.o.Planá nad LužnicíHydacSezimovo ÚstíVOŠ,SOŠ Sezimovo Ústínezveřejněna28.6.2017
Sdružení rodičů Křídlo při ZŠ a MŠ Křídlovická, z. s.BrnoSdružení rodičů KřídloBrnoZŠ a MŠ Brno, Křídlovická nezveřejněna4.7.2017
Nadační fond AvastPrahahttp://nadacnifond.avast.czCelá ČRbez omezení100.00022.9.2017
Red HatBrnohttps://www.redhat.com/en/global/czech-republicBrno a JM krajbez omezení40.0005.3.2018
Jiří HladkýVojkoviceVojkoviceZŠ Vojkovice1.5005.3.2018
National Instruments s.r.o.Prahahttp://www.ni.comMělníkZŠ ERIZAnezveřejněna20.8.2018
EGE, spol. s r.o.České Budějovicehttp://www.ege.czhttp://www.ege.czČeské BudějoviceSPŠSE České Budějovicenezveřejněna23.10.2018