micro:bit představuje v Norsku projekt super:bit

Farnell, který vyrábí a distribuje BBC micro:bit, představil v Norsku projekt nazvaný ‘super:bit’.

Projekt je výsledkem spolupráce mezi norským národním centrem pro vědu v projektu “Teach kids code” a národní norskou vysílací společností NRK.

Projekt, který byl zahájen v září 2019 plánuje během dvou let předání 2400 technologických kitů do tříd na druhém stupni norských škol.

Od roku 2016 Farnell dodal více než 2.5 millionu micro:bitů po celém světě. Za poslední rok se prodej micro:bitů téměř zdvojnásobil.

Technologické stavebnice obsahují motivy interaktivních smart city a žáci se učí jak využít micro:bit v aplikacích jako řízení plynulosti dopravy, využití sensorů a semaforů. Stavebnice obsahují micro:bity, roboty a další elektronické i ne-elektrické součástky.

“Programy jako je “super:bit” v Norsku umožňují učitelům efektivně učit základním znalostem elektroniky a počítačového myšlení” řekl k programu Lee Turner z firmy Farnell

“Naší misí je pomáhat dětem a učitelům s prvními kroky seznámení se s technologiemi a rozšiřovat komunitu digitální tvořivosti ve více než 30 zemích světa.” dodal Gareth Stockdale z nadace Micro:bit Educational Foundation

Farnell také sponsoroval první celosvětového setkání micro:bit komunity vyučujících a partnerů 4 a 5tého října v Manchesteru.

originál článku v angličtině naleznete zde.

Scroll to Top