Výuka s Barborou

Barbora Havířová, z Gymnázia Elgartova v Brně, je jedním z aktivních pedagogů, kteří se zapojili do výuky programování zábavnou formou s micro:bitem. Barbora se s námi rozdělila o své zkušenosti z výuky micro:bitu a nabídla sdílení materiálů, které si připravuje na své hodiny.

moc děkujeme

tým Nadačního fondu micro:la


Materiály pro samostatnou práci žáků vytvářím pro sebe a své kolegy (včetně mých studentů gymnázia, kteří vedou kroužek pro mladší děti). Několik učitelů z jiných škol mě požádalo o sdílení, proto vznikl i tento odkaz.

Zde jsou pracovní listy pro první seznámení s programováním kapesního zařízení BBC micro:bit. Vhodné pro druhý stupeň ZŠ, SŠ, ale základy zvládají i mladší (zhruba od 3. třídy). Je to nakopírováno pro žáky tak, aby se daly podklady vytisknout a rozstříhnout po dvou kusech na A4.

zde můžete mrknout na příklady materiálů:

        

aktuální sdílené materiály k vytisknutí a moje zkušenosti najdete na stránce ZDE.

Jak to všechno začalo a jak nám pomohl nadační fond micro:la se dozvíte z článků napsaných mými studenty. Vidět i slyšet jsme na oficiálním videu iniciativy Meet and Code, díky které jsme rozjeli kroužek programování pro děti a také přitáhli microbity i do gymnaziální fyziky.

Budu vděčná za zpětnou vazbu, nápady a doporučení.

Barbora Havířová