Microla se aktivně zapojí do Meet and Code v Lanškrouně

Zdroj: Nadační fond micro:la

I letos se Nadační fond micro:la aktivně zapojí do týdne programování Meet & Code dvěmi akcemi na ZŠ Dobrovského v Lanškrouně.

1. Název akce: Geocaching s micro:bity

Termín: 17. 10. 2018

Počet účastníků: 20, uzavřená akce, určeno pro žáky školy, kteří navštěvují volitelný předmět technická výchova

Čas: 8.00 – 12.00

Pořadatel: nadační fond Microla + základní škola, Dobrovského 630 Lanškroun

Popis: V loňském školním roce se díky Meet and Code mohli žáci seznámit se základy programování kapesního programovatelného počítače BBC micro:bit. V letošním roce tyto základy rozšíříme o další možnosti, které micro:bit umožňuje, a to jak nastavit komunikaci a posílat informace z jednoho microbitu na další. Protože je microbit vybaven bezdrátovou komunikací s protokolem bluetooth, může kromě posílání příkazů na smart zařízení jako chytré telefony či tablety, komunikovat mezi sebou. Tato takzvaná „peer to peer“ komunikace funguje podobně jako po drátě, tj. jedno zařízení vyšle zprávu na určitém kanálu a všechna zařízení poslouchající na stejném kanálu tuto zprávu přijmou. Žáci si během kurzu naprogramují micro:bity pro vzájemnou komunikaci a ty pak využijí ke hře Geocaching. Jednotlivé naprogramované micro:bity se rozmístí po školní zahradě a následně je s pomocí dalšího micro:bitu budou hledat.

 

2. Název akce: Experimenty s micro:bity

Termín: 17. 10. 2018

Počet účastníků: 20, uzavřená akce, určeno pro žáky školy, kteří navštěvují volitelný předmět technická výchova

Čas: 12.00 – 16.00

Pořadatel: nadační fond Microla + základní škola, Dobrovského 630 Lanškroun

Popis: V loňském školním roce jsme se díky Meet and Code mohli seznámit se základy programování kapesního programovatelného počítače BBC micro:bit a jeho využitím pro dálkové řízení autíčka. V dalším pokračování rozšíříme využití micro:bitu o Inventors Kit. S jeho pomocí se žáci naučí konstruovat a řídit jednoduché elektronické obvody. Během kurzu projdou několik experimentů, např. ovládání LED diody, motoru. Základní sada Inventors Kit obsahuje deset základních experimentů. Všechny experimenty jsou přehledně popsány v dodané brožurce. Díky tomuto doplňku si žáci rozšíří možnosti využití micro:bitu.

 

Obě akce byly podpořeny iniciativou Meet and Code organizované v ČR sdružením VIA, z.ú. čímž děkujeme za podporu.

Další akce pořádané v rámci týdne programování je možné nalézt na stránkách Meet and Code: http://meet-and-code.org/cz/cs/

 

tým Nadačního fondu micro:la

 

Posted in školení.